تغذیه در مراکز جمعی و عمومی

3 نکته درباره ظروف یک بار مصرف

:3 نکته درباره ظروف یک بار  مصرف

1-ظروف رنگی نخرید: این روزها ظروف یک بار مصرف در رنگ های مختلف در بازار وجود دارد اما ظروف یک بار مصرف مانند ظروف دیگر توانایی نگهداری رنگ را ندارد. به همین علت هنگام ریختن غذای داغ در ظرف، لایه ای از رنگ در غذا حل شده و وارد بدن می شود. بنابراین بهتر است از انواع رنگی این ظروف به ویژه برای غذاهای داغ استفاده نشود.
2-فوم از پلاستیک بهتر است: اگر به هر دلیلی اصرار دارید که در مهمانی یا برای دادن غذای نذری از این ظروف استفاده کنید، بهتر است این ظروف از جنس فوم باشد و آنها را از محل های معتبر تهیه کنید. پلاستیک ها، پلیمرهایی هستند که از سنتز مواد اولیه و نام مونومر تهیه می شوند. مونومرها موادسمی و برای سلامت انسان مضر هستند.
3-ظرف یک بار مصرف و تهدید عصبی: اولین اثر مضر ظروف یک بار مصرف و محصولات ساخته شده از پلی استایرن تاثیر مواد سمی آنها بر اعصاب است که سیستم مرکزی و ثانویه اعصاب انسان را مورد حمله قرار می دهد. تجمع مواد پلی استایرن محلول در چربی در بافت های غنی از چربی مغزو نخاع می تواند موجب اختلالات مزمن یا حاد در سیستم عصبی شود. تماس طولانی مدت با مقادیر کم این مواد، موجب ایجاد اختلالات عصبی مانند خستگی، حالات عصبی، بی خوابی و حتی اختلالات خونی مانند کاهش پلاکت های خونی و هموگلوبین و اختلالاتی از قبیل ناهنجاری های کروموزومی و لنفاوی می شود.

منبع:www.rasekhoon.net

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن