پوست

از بین بردن خال کوبی

khlkoobi

افراد به دلایل مختلف همچون از مد افتادن نوع تاتو ایجاد تغییر درآن و یا به دلایل اجتماعی مثل قبح تصویر و یا محو و فراموش کردن هرگونه آثاری از زندگی گذشته گاهی خواستار محو تاتو هستند .

در گذشته انجام عمل جراحی سرپایی باعث محو نسبی تاتو می گردید ولی اثر این اقدام به عنوان یادگار در فرد همیشه باقی می ماند و متاسفانه در گذشته و گاهی امروزه برای پاک کردن و محو تاتو      ( خالکوبی ) اقداماتی همچون سوزاندن محل بااسید ، تاتو کردن مجدد برای تغییر شکل قبلی ، بی رنگ کردن تاتوی قبلی با محلول ها و ترکیبات شیمیایی و …. صورت می گیرد که نه تنها باعث محو و یا کم رنگ شدن تاتو ( خالکوبی )نشده بلکه به علت واکنشهای حساسیتی صورت گرفته با رنگدانه های قبلی ، زمینه بروز حساسیت ها و عفونت ها را فراهم آورده است و در نهایت باعث بد شکل تر شدن تاتوی قبلی می شود .

در حال حاضر درمان تاتو توسط لیزر به عنوان تنها وسیله درمانی با نتیجه مطلوب و قطعی در نخستین اقدام درمانی موثر قرار گرفته است .

انتخاب طول موج لیزر و نیز تعداد جلسات درمانی مورد نیاز همگی درارتباط و بستگی به رنگ های مختلف به کار رفته درهر تاتو دارد .

در درمان قطعی تاتو حتما باید از بیمار در مورد استفاده از داروهای دارای ترکیبات طلا سوال شود که در صورت استفاده از این گونه داروها قبل از اقدام درمانی توسط لیزر قطع دارو کاملا حیاتی است .

منبع: سایت آفتاب

برچسب
نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن