دکوراسیون و چیدمان

دکورآشپزخانه

الهام اسمعیلى

انجام هر پروژه اى نیازمند تحقیق و بررسى قبلى است. پروژه تغییر آشپزخانه نیز از این امر مستثنى نخواهد بود. آشپزخانه قلب خانه محسوب شده و حضور طولانى مدت خانم خانه در این مکان، این حق را براى او ایجاد مى کند که فضا و امکانات آن با توجه به سلیقه، عادت و نیازهاى کارى و حتى براساس شرایط فیزیکى او ساخته و یا تغییر یابد ولى علاوه بر اینها باید خاطرنشان کرد فرم و نقشه این فضا نیز مانند هر مکان دیگرى از خانه، مى بایست از اصول و قوانینى تبعیت کند که توسط متخصصین امر با در نظر گرفتن جوانب مختلف ساختمان سازى، ایمنى و همچنین جهت کاربرى هر چه راحت تر فضا براى انجام امور مربوطه ارائه شده است. به طور کلى در آشپزخانه سه مرکز مهم وجود دارد که مکان قرارگیرى شان، محل مناسب براى بقیه لوازم را تعیین مى کند. این سه مرکز عبارتند از: ? _ مرکز نگهدارى مواد غذایى (یخچال و فریزر) ? _ مرکز پخت و پز (اجاق گاز و فر) ?- مرکز شست وشو (کاسه Sink) و ماشین ظرفشویى.در واقع اغلب مراحل آشپزى حاصل حرکت هاى متمادى فرد (خانم خانه) مابین این سه نقطه اصلى است. بنابراین انتخاب محلى مناسب براى آنها در آشپزخانه همواره از جمله مهمترین اقدامات در مرحله نقشه کشى این فضا است. کارشناسان بهترین رابطه این سه مرکز با هم را با رسم خطى از هر یک از نقطه ها به نقطه دیگر بر روى پلان آشپزخانه نشان مى دهند که برخورد حاصل از آن سه خط با یکدیگر مثلثى است که به آن مثلث فرضى کار در آشپزخانه اطلاق مى شود. لازم به ذکر است که این مثلث مى تواند در انواع مختلف ایجاد شود و نوع آن رابطه مستقیمى با شرایط محیط و در واقع نقشه فضا دارد. به این ترتیب که با توجه به مکان اختصاص یافته به هر یک از این مراکز در نقشه آشپزخانه و فواصل آنها از هم مثلثى متناسب با آن مشخصات ایجاد مى شود.
نکته: گاهى نقشه و شرایط محیط امکان تشکیل چنین شکل هندسى را نداده و به جاى مثلث پاره خط ایجاد مى شود. در همین راستا آشنایى با رایج ترین نقشه هاى آشپزخانه مى تواند شما را در مرحله بازسازى و یا حتى ساخت این محیط و برنامه ریزى براى مناسب ترین مکان ها جهت مراکز اصلى یارى دهد. به طور کلى معمولاً در ساخت آشپزخانه یکى از پنج نقشه رایج زیر مورد استفاده قرار مى گیرد:
?- آشپزخانه هاى باریک مستطیلى شکل. در این آشپزخانه ها معمولاً امکان اختصاص تنها یک دیوار طولى به کابینت بندى و همچنین مراکز اصلى یادشده وجود دارد و دیوار طولى دیگر نقش محدودکننده فضا را داشته و یا در آشپزخانه هاى با سیستم باز پیشخوان غذاخورى در آن در طول این مستطیل کم عرض واقع مى شود. دو عرض آن را نیز پنجره و در ورودى تشکیل مى دهند. این همان نقشه اى است که سه مرکز بر روى یک ضلع شکل هندسى نقشه آشپزخانه قرار گرفته اند.
?- آشپزخانه راهرویى. این آشپزخانه همان شکل و فرم نمونه قبلى را داشته ولى به جهت عریض تر بودن این مستطیل، امکان اختصاص دو طول آن به مراکز یاد شده وجود دارد. در نتیجه مى توان با قرار دادن دو مرکز بر روى یک ضلع و مرکز دیگر بر جایى در ضلع روبه روى آن مثلث را تشکیل داد.
?- آشپزخانه L شکل. در چنین آشپزخانه اى یک عرض و یک طول مستطیل به کابینت بندى و همچنین مراکز پخت وپز مى تواند اختصاص یابد. در این نقشه نیز ایجاد مثلث کارى عملى است.
?- آشپزخانه U شکل. این نقشه ایده آل ترین فرم براى مثلث کار در آشپزخانه است. به این ترتیب که هر راس مثلث مى تواند بر روى یک ضلع مستطیل واقع شده و در صورتى که فواصل این سه راس با هم یکسان باشند، مثلث متساوى الاضلاع ایجاد مى شود. در نتیجه براى فرد نیز حرکت ما بین مراکز، با طى مسیرى یکسان امکان پذیر بوده و به این طریق بازدهى کار نیز سریع تر و بهتر خواهد بود.(شرق)

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن